Newsletter 03/2022

Ikony a dizajnové prvky

Tento mesiac sme sa zamerali predovšetkým na množstvo malých dizajnových prvkov, ktoré od nás mnohí zákazníci požadovali. To zahŕňa napríklad to, že účely, tlačidlá a odkazy môžu mať teraz svoje vlastné ikony, že je teraz možné uložiť niekoľko kódov HTML a CSS alebo že sú možné jemnejšie nastavenia pre zoznamy poskytovateľov a zoznamy súborov cookie.

Viac nových krajín

Novinkou tohto mesiaca je aj podpora mnohých nových oblastí práva. Zatiaľ podporujeme GDPR/ePrivacy pre Európu, CCPA/CPRA pre Kaliforniu, PIPEDA pre Kanadu a LGPD pre Brazíliu. Novinkou tohto mesiaca sú právne základy pre Mexiko, Argentínu, Nigériu, Južnú Afriku, Južnú Kóreu, Rusko, Turecko, Izrael, Čínu a Thajsko. Teraz existujú samostatné nastavenia pre všetky tieto oblasti (v závislosti od zvoleného balíka) a príslušné právne texty a odseky sú uložené v systéme.

Blokovanie dynamického obsahu

Rozšíriť blokovanie dynamického obsahu chceli najmä mnohí francúzski vydavatelia. Blokovanie sa používa napríklad na zablokovanie videa na YouTube a jeho aktiváciu len so súhlasom. S najnovšou aktualizáciou bola funkcia rozšírená ešte viac a teraz ju možno použiť na akýkoľvek prvok webovej stránky. Typickým prípadom použitia by bolo, že spravodajský web blokuje texty, ak neexistuje súhlas. Viac v našej pomoci.

Viac nových funkcií a zmien

Ako vždy, aj tento mesiac bolo veľa ďalších malých noviniek a zmien. Za zmienku tu stojí najmä prevod stackov/stackov z účtu do CMP, jednoduchšie a prehľadnejšie ovládanie editora vizuálneho dizajnu a lepšia podpora ATT systému Apple.